Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sobie radzić przy napadach paniki?

Jak sobie radzić przy napadach paniki: Czy są jakieś sposoby relaksu i jak nakierunkować swoje myślenie aby nie skupiać się na napadzie paniki ?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Depresja problemem społecznym

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się o depresji jako problemie społecznym.

Witam,
zachowania,o których piszesz są zawsze formą nerwicowych reakcji na bodziec,który obiektywnie nie stanowi zagrożenia,jest natomiast symbolicznym "skrótem"prawdziwej,lecz wymazanej ze świadomości przyczyny z wcześniejszych doświadczeń.Najlepiej popracować nad tym w trakcie psychoterapii,gdyż to,co kiedyś stanowiło żródło lęku,w miarę dorastania jest już możliwe do oswojenia i dostępne poznaniu w sposób racjonalny.Nierozpoznane natomiast powoduje te same emocje,które przeżywa odpowiednio młodsza i nieprzygotowana na ich odbiór osoba.
Zachęcam do konsultacji z terapeutą.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Witaj. Jest wiele metod opanowania strachu - nie mniej jednak trudno jest mi takowe wyjaśnić za pomocą krótkiego opisu. Zresztą nie odda od całokształtu. Proponowałbym udać się do dobrego terapeuty przynajmniej na kilka sesji aby nauczyć się kontrolować strach (napady lęku).


Pozdrawiam serdecznie
http:/psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy