Napady furii u 19-latki

Jak poradzić sobie z napadami furii? Czasem wystarczy drobna rzecz, czasem to po prostu kumulacja, napad złości skierowany najczęściej w mamę. Ona jest dziwną osobą...Troszczy się, ale jest wiecznie zawiedziona tym, że nie lubię tego co ona. Największe napady furii mam przy niej. Dodam że mam padaczkę od 4 miesiąca życia, zażywam Neurotop, tabletki antykoncepcyjne (problemy z okresem) Sylvie, jestem wegetarianką od ponad 4 lat, chodzę do maturalnej klasy a napady złości mam od kilku lat. Micodin
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Witam, zadaniem rodzica jest zaakceptować, ze dziecko jest inne niż on, że jest indywidualnością. Nie wiem skąd u Pani mamy oczekiwanie czy też zawiedzenie, aby lubiła Pani to co ona. To, że się Pani na nią złości to coś naturalnego w relacjach między ludzkich, bliscy potrafią wkurzyć, Równocześnie istotne jest, aby o tym rozmawiać i szukać kompromisu. Pisze Pani o swojej złości, jako furii, co może wskazywać, że albo ma Pani małą tolerancję na frustrację lub zamiast mówić wprost na bieżąco, że coś Pani nie pasuje, to zbiera to Pani w sobie i potem "wybucha". Nie radzenie sobie ze złością czy frustracją wymaga pracy psychoterapeutycznej, aby nauczyć się innych sposobów radzenia sobie z nimi. Prawdopodobnie, jeśli nie zajmie się Pani tym, to w różnych bliskich relacjach ten problem będzie wracał. Powodzenia

0

Witam
Napady furii świadczą, że nie radzisz sobie ze stresem i emocjami. Być może jesteś przemęczona, może tłumisz swoje emocje w szczególności gniew w sytuacjach, kiedy jesteś poza domem. Będąc w domu z matką rozładowujesz swoje emocje na niej. Jest wiele przyczyn napadów furii. Dokładną diagnozę może postawić psychiatra, psycholog lub psychoterapeuta, kiedy uzyska więcej informacji na temat twojego problemu.

0

Zachęcam do spotkania z psychologiem/psychoterapeutą. Napady złości w relacji z mama mogą wskazywać na trudności, deficyty czy tłumione emocje w tej relacji. Warto nad tym popracować.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak pomóc chłopakowi, który ma napady furii?

Dzień dobry,mój chłopak ma napady furii ,miał je już kiedyś i były one bardzo silne... teraz natomiast powróciły,rozmawiał dzisiaj z panią psycholog i ona powiedziała,że ma się on uspokoić i ograniczyć spożywane dotychczas tabletki... Ja sama chciałabym mu jakoś w tym pomóc ,ale nie wiem jak czy ktoś by mi pomógł?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania

Witam! Ze względu na opisane napady agresji Pani partner powinien zostać oceniony przez specjalistę psychologa oraz psychiatrę. Po konsultacji, Pani partner powinien postępować wg ich zaleceń.

0

Szanowna Pani,

nie sprecyzowała Pani, jakie to są tabletki. Być może one, lub to, na co je bierze, zwrotnie powodują opisane ataki. Musi to ocenić osoba, która te leki zapisała. Warto też zrobić podstawowe badania medyczne pod kątem morfologii, badań moczu i hormonów (m.in. poziomu adrenaliny). Można też udać się do psychiatry pod kątem badania, które ogólnie nazwałabym badaniem sprawności układu nerwowego i ew. zaburzeń w jego działaniu.

Jeżeli ataki nie mają podłoża w chorobie fizycznej lub np. w uzależnieniu od substancji wpływających na ciało (alkohol, narkotyki, leki itp), wówczas mogą mieć podłoże psychiczne.
W obu przypadkach warto jednak skonsultować się z psychologiem-terapeutą (i zapytać o jego kwalifikacje terapeutyczne). Wizyta taka powinna trwać min. 50 minut. Można ją odbyć na NFZ lub prywatnie.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Napady płaczu u 19-latki

Witam. Mam 19 lat. Co roku o tej porze do wiosny miewam napady płaczu bez powodu.Wszystko jest mi jedno w życiu. Nic mi sie nie chce. Dodatkowo od samego dzieciństwa widze jak tata poniża moją mame traktuje ją jak służącą. Mną się interesuje raz na ruski rok lub jak coś ode mnie chce. Nie ma prawie dnia że mama by nie płakała przez niego. To sie powtarza co roku od jakis 4 lat. Potrafie miec napady płaczu utrzymujący sie cały dzień. Proszę nie kontaktować się telefonicznie
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Wszystko co Pani opisuje tzn. zarówno Pani płaczliwość, jak i trudna sytuacja rodzinna wymaga pomocy psychologicznej. Jest duże prawdopodobieństwo, że cierpi Pani właśnie z powodu spraw rodzinnych. Tym bardziej, że sama jest Pani kobietą, a cała życie widziała, jak kobieta była poniżana. Proponuję zgłosić się na psychoterapię. Polecam szczególnie podejście psychodynamiczne lub analityczne. Proszę wybrać doświadczonego terapeutę. Na psychoterapię może się Pani zgłosić zarówno do gabinetu prywatnego, jak i w ramach NFZ (należy liczyć się z kolejką). Terapeuta pomoże Pani odnaleźć przyczyny obniżonego samopoczucia i nauczy adekwatnie radzić sobie z sytuacją domową. Małgorzata Danielewicz

0

Dzień dobry, zachęcam panią do kontaktu z psychologiem (psychoterapeutą) w celu przyjrzenia się pani sytuacji. Rozumiem, że płaczliwość jest spowodowana obniżeniem nastroju wynikającym z sytuacji domowej oraz pory roku. Warto nad tym popracować. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty