Napady złości u 19-latki

Witam serdecznie. Jestem 19 letnią na pozór szczęśliwą kobietą. Jednak miewam problemy z napadami złości, często ranie bliskich, bo powiem wiele słów za dużo. Nie potrafie nad sobą zapanować, prowokuje kłótnie. Niestety to jest przyczyną tego, że mój 3 letni związek wisi na włosku. Narzeczony nie potrafi już znieść tego, że codziennie po kilka razy robie problemy o nic. A ja najzwyczajniej w świecie nie wiem jak na to zaradzić, bo mimo, iż bardzo się staram to mi nie wychodzi.

Witam,
Warto zastanowić się nad faktycznymi motywami, które kierują Panią w chwilach wybuchów złości. Jeśli zostaną rozpoznane, wówczas wskazana byłaby praca nad tym obszarem, nauka kontroli swoich negatywnych emocji.
Warto poważnie się zastanowić nad podjęciem kroków, które pomogą uporządkować emocje. Można zasięgnąć profesjonalnej pomocy- psychologa lub psychoterapeuty, refundowane z NFZ są wizyty w Poradniach Zdrowia Psychicznego ze skierowaniem od lekarza rodzinnego do poradni psychologicznej.
Tym bardziej warto rozważyć ścieżkę pomocy, gdyż złość zaczyna wdzierać się szybko i zostawiać negatywne ślady w Pani życiu - trudności w relacjach w związku. Jakkolwiek ułoży się między Wami (choć trzymam kciuki że będzie ok), warto zainwestować w samą siebie.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Witam serdecznie
To bardzo częsty problem wielu ludzi, trudności z kontrolą emocji. W tym przypadku , warto zwrócić się do psychologa by podjąć terapię, lub zasięgnąć konsultacji, by mogła Pani wzmocnić się, wyciszyć, przepracować swoje trudności i zacząć radzić sobie z tym problemem. Warto też szczerze porozmawiać z partnerem o tym , że Pani naprawdę się stara, ale ma Pani kłopot z kontrolą emocji, by Partner też mógł Pani pomóc na co dzień z radzeniem sobie z tym.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psycholog

Dzień dobry, zachęcam do konsultacji psychologicznej, przyjrzy się pani wraz ze specjalistą jakie są motywy pani działania, skąd biorą się wybuchu złości, jak sama pani pisze - o błahe rzeczy. Być może wynika o ze schematów jakie wyniosła pani z domu, być może z pani osobowości i wtedy najlepszym sposobem będzie rozpoczęcie psychoterapii. Pozdrawiam.

Dzień dobry. Napisała Pani o pozornym szczęściu. Proszę rozważyć, czy czuje się Pani szczęśliwa. Z opisu Pani zachowań wynika, że koniecznym staje się poznanie siebie w zakresie samoakceptacji, umiejętności radzenia sobie z problemami i niechcianymi uczuciami. Może dostrzega Pani w swoim życiu tylko przeszkody w dązeniu do celu, co wywołuje zachowania agresywne. Może nie dostrzega Pani swoich drobnych sukcesów i radosnych chwil i nie potrafi się cieszyć ze swojego życia.
Proszę próbować osiągać radość z codziennych drobnych osiągnięć i z relacji z osobami bliskimi.
Wielu radosnych chwil codziennie życzę
Serdeczności
Edward Jakubowicz

Witam,
Proponuje szczerą rozmowę z partnerem na temat tego , że stara się Pani naowac nad emocjami jednak jest to dla Pani trudne. Zazwyczaj problem z kontrola emocji jest bardzo złożony , ponieważ polega na naprzemiennych fazach tłumienia złości uzasadnionej oraz odreagowywania jej w nieadekwatny sposób w innych sytuacjach. Z tego tytułu trudne jest udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na Pani pytania. Proponuję bezpośredni kontakt z terapeutą.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka