Napady agresji u 23-latka

Mój partner ma 23 lata i martwią mnie jego napady agresji. Kiedy coś dzieje się nie po jego myśli, posiadam odmienne zdanie, coś mu nie odpowiada potrafi natychmiast wpaść w ogromną złość, niszczyć przedmioty znajdujące się w jego pobliżu. Często również wykrzykuje w moim kierunku różne wulgarne epitety. Stara się również obwiniać mnie za swój gniew, obarczać winą. Miejsca publiczne, także nie ograniczają il. wykrzykiwanych wulgaryzmów.Rozmowy poprawiają syt. na jakiś czas. Jak pomóc partnerowi?

Dzień dobry,

Jeżeli nieumiejętność kontroli własnej agresji jest również problemem dla Pani partnera to pozostaje namówić go na konsultacje u psychoterapeuty, które mogą zakończyć się decyzją o podjęciu leczenia. Bez takiej podstawowej motywacji z jego strony, niewiele Pani może zrobić.

Witam,
nadmierne okazywanie złości wynika często z trudności w kontrolowaniu stanów emocjonalnych. Aby nauczyć się właściwego funkcjonowania w tym zakresie warto byłoby skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Może Pani zasugerować takie rozwiązanie partnerowi. Niemniej jednak to on musi chcieć pracować nad sobą oraz podjąć stosowny wysiłek.
Warto wiedzieć, że trudności partnera mogą również wpływać negatywnie na Panią. Z tego względu zachęcam by zadbała Pani również o siebie. Bez względu na swoje deficyty w wyrażaniu emocji partner nie powinien obwiać za to Panią. By lepiej radzić sobie z takimi sytuacjami również Pani może skorzystać z konsultacji u specjalisty czyli psychologa lub psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, nie jestem pewien w jaki sposób może pani pomóc partnerowi, przede wszystkim on musi dostrzegać problem i chcieć nad nim pracować.W takiej sytuacji najlepiej udać się na konsultację psychologiczną. Możecie państwo udać się na pierwszą konsultację wspólnie, a potem być może partner będzie mógł pracować nad sobą podczas terapii indywidualnej. Pozdrawiam.

Widzę dużą troskę o partnera, a jednocześnie zastanawia mnie czemu Pani pytanie brzmi "jak pomóc partnerowi?" a nie "jak pomóc sobie?" Przecież to Pani jest atakowana a nie partner, czyż nie? Dla kogo agresja jest problemem- dla Pani czy partnera? Jeśli dla Pani, to proszę porozmawiać z partnerem o swoich obserwacjach i uczuciach związanych z tym co zachodzi i zastanowić się jak dalece chce Pani stawiać warunki, by partner przejął odpowiedzialnośc za swoje zachowanie (np. poprzez kontrolę własnej impulsywności czy podjęcie psychoterapii). Może się bowiem okazać, że partner niespecjalnie ma ochotę na zmiany lub nie chce wysiłku związanego ze zmianami i wtedy albo pozostanie Pani być w tej relacji w takiej formie jaka jest obecnie albo zakończyć ją.