Czy objawem nerwicy mogą być napady złości?

Witam serdecznie. Mam na imię Sandra i mam 22lata. Od jakiegoś czasu mam straszne napady złości o błahe rzeczy (np.klucze nie na swoim miejscu), a mąż na tym cierpi. Krzyki, kopanie, bicie, drapanie. Kompletnie nie wiem co się ze mną dzieje. A później płacz, żal, wyrzuty sumienia i bóle żołądka. Nie chcę tak robić, bardzo kocham męża, aTak jest codziennie. Bardzo proszę o pomoc, co z tym robić, czy to może jakaś nerwica?

Witam
Jest to złożony temat i wielowątkowy i odpowiedź na portalu niewiele pomoże.Polecam rozpoczęcie psychoterapii, aby krok po kroku rozkminować przyczyny takich zachowań, ,nauczyć się technik kontrolowania swoich emocji,co pomoże zmienić zachowania na pożądane.
Pozdrawiam
Anna SZyda

Witam Panią
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna
nerwowość są reakcją obronną ludzkiej psychiki
na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie.
Źródłem Pani problemów z kontrolowaniem emocji
jest zapewne stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji.
Jeżeli często przeżywa Pani stresujące sytuacje
i są trudności z opanowaniem emocji
a chciałaby Pani skutecznie pozbyć się
problemu to zachęcam do skorzystania
z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam.
Pisze Pani o niekontrolowanych napadach złości i jak rozumiem, poczuciu wstydu i winy, które potem Panią dopadają. Nie chciałabym stawiać żadnej diagnozy, ale myślę, że złość, jaką Pani uzewnętrznia w czynach, musi mieć gdzieś swoje źródło. I właśnie tych źródeł należy poszukać, aby zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się w Pani wewnętrznym i zewnętrznym świecie i wtedy można pracować nad zmianą, która mogłaby uczynić Pani życie łatwiejszym i szczęśliwszym.
Pomoże w tym psychoterapia, do rozpoczęcia której gorąco Panią zachęcam.

Pozdrawiam.
Agnieszka Dymska.
Psycholog, psychoterapeuta.