Niekontrolowane napady złości u 21-latki

Od jakiegoś czasu miewam napady złości, nie kontroluje tego. Praktycznie codziennie kłócimy się z partnerem. Wściekam się na niego za wszystko, czasami przyłapuje się na szukaniu problemu, czy nawet tworzeniu go. Po atakach następuje załamanie, tj. płacz i leżenie w samotności godzinami. Gdy się wścieknę nie kontroluje tego co mówię, bardzo często przykre rzeczy, wyzywam i wyklinam a nawet rzucam rzeczami czy bije rękami czy głową o coś żeby dać upust emocjom.

Witam
Problemy z kontrolowaniem emocji i napady złości
są reakcją obronną ludzkiej psychiki na lęk czy traumatyczne przeżycie.
Źródłem Pani problemów z kontrolowaniem emocji są
zapewne Pani przykre doświadczenia z przeszłości.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu jest terapia psychologiczna.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Po przeczytaniu tego co Pani napisała myślę przede wszystkim o kosztach jakie Pani ponosi w obecnej sytuacji. Napady złości i agresywne zachowania z jednej strony dają upust napięciu, które jest rozładowywane, z drugiej powodują duży ubytek energii (napisała Pani o leżeniu w samotności godzinami). Kolejny koszt to Pani poczucie winy i wyrzuty sumienia. To w sumie powoduje duże koszty w życiu rodzinnym i bliskiej relacji. Najważniejsze obecnie to zdiagnozowanie (rozpoznanie) źródła Pani zachowań i reakcji. Następnym krokiem jest dostosowana do diagnozy terapia. Być może tym źródłem są doświadczenia z przeszłości, które mają charakter traumatyczny. Naruszają one poczucie bezpieczeństwa. Wówczas wszelkie reakcje i zachowania mają na celu przywrócenie poczucia bezpieczeństwa. Proszę jak najszybciej udać się na bezpośrednie spotkanie ze specjalistą. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/