Silny i nieustający stres

Witam, mam 18 lat i mój problem polega na tym, iż gdy zacząłem się bardzo przejmować znaczną utratą włosów zacząłem miewać dziwne zjawiska. Np. kiedyś jak się stresowałem to przez chwilkę a teraz jak zaczne to to nie chce przejść i jest tak silne że aż zaciska mnie w brzuchu. Próbuję odrzucić to od siebie aczkolwiek nic to nie daje. Dodatkowo teraz jak się przejmę jakimiś nieznaczącymi sprawami pojawia się ten sam problem silny, nieustępujący stres. Proszę o poradę.

Zaburzenia lękowe (a sądząc z opisu o nie właśnie chodzi) najczęściej wynikają z przyczyn emocjonalnych, nieprzepracowanych konfliktów czy deficytów. Warto skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą i podjąć terapię.

Silny, nieustępujący stres to objaw problemów z nadmiernym lękiem. Z takimi problemami warto zgłosić się do psychologa bądź psychoterapeuty. On pomoże Panu określić rodzaj problemów i zaproponuje sposoby poradzenia sobie z nimi.

Warto też sięgnąć po książkę "Lęk i fobia" Edmunda Bourne'a - znajdzie Pan tam sporo informacji o zaburzeniach lękowych oraz sposobach radzenia sobie z nimi.

Pozdrawiam!

Witam,
objawy o których Pan pisze wskazują na zaburzenia lękowe.
Proszę zgłosić się do psychoterapeuty, pracującego w nurcie poznawczo- behawioralnym, który jest bardzo skuteczny, w walce z tego typu zaburzeniami.
Proszę nie lekceważyć problemu i zadbać o swoje samopoczucie.

Pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba