Dlaczego aż tak bardzo się wszystkim stresuję?

Bardzo często się stresuje.Drży mi głowa kiedy np w kosciele w czasie mszy ktos na mnie popatrzy. Nie moge stac swobodnie czy siedziec tak jak inni, tylko czuję takie napiecie, lęk ze ktos teraz popatrzy. Odwróci głowe, skieruje na mnie , gdy np on coś pisze, pisze, pisze a tu nagle popatrzy na mnie, ja bawie sie wlosami, podpieram głowe bo to przynosi mi ulgę. Jak sobie radzić? Iść do psychologa? Często rano przed szkoła wymiotuje. I czuje napięcie stresu w szkole.

Dzień dobry.

Pisze Pani o swojej wrażliwości na stres oraz o objawach somatycznych, jakie to u Pani wywołuje. Warto nauczyć się radzić ze stresem, a być może również zając się jego przyczynami, korzystając ze wsparcia specjalisty. Dobrym pomysłem, o którym Pani pisze, jest zgłoszenie się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

To bardzo trudne funkcjonować w społeczeństwie, które napawa nas lękiem. Przedłużający się stres i silne napięcie nie tylko wywołują zmęczenie psychiczne, ale mają także bardzo negatywny wpływ na zdrowie somatyczne. Tak uciążliwy i potworny lęk, prowadzący do mdłości strach z całą pewnością mają jakieś głębsze podłoże. Specjalista psycholog, lub psychoterapeuta może pomóc Pani znaleźć przyczynę problemu, lepiej zrozumieć siebie oraz wspólnie z Panią pracować nad zmianą destrukcyjnych schematów myślenia, postępowania, czy wypracować nowe, bardziej konstruktywne metody radzenia sobie. Pomysł, aby skorzystać z pomocy psychologa jest więc jak najbardziej trafiony. Może Pani poszukać wsparcia u psychologa szkolnego.

Witam,

Rozumiem jak bardzo opisane objawy psychologiczne jak lęk i napięcie utrudniają Pani życie społeczne, zwłaszcza, że pojawiły się jeszcze dodatkowo objawy somatyczne, które sugerują, że problemu nie należy lekceważyć.
O ile poszukiwanie swoich sposób radzenia sobie z napięciem jest dobre, o tyle w Pani przypadku konieczne będzie wsparcie terapeuty, tak aby móc konstruktywnie radzić sobie z negatywnymi emocjami. Wskazana jest terapia w nurcie behawioralno-poznawczym.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam Panią
Drżenie głowy to zaburzenie, które najczęściej występuje
w stresujących sytuacjach.
Przyczyną mogą być też zaburzenia nerwicowe
lub fobia społeczna.
Drżenie głowy może też być spowodowane zaburzeniami
metabolicznymi, endokrynologicznymi lub zażywaniem
niektórych leków.
Niezmiernie ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie ewentualnie psychoterapię, gdyż drżenie głowy
ma tendencję do nasilania się, natomiast stres, lęk,
zdenerwowanie czy stan napięcia zawsze powodują,
że drżenie głowy staje się jeszcze bardziej intensywne.
Przede wszystkim należy wykluczyć chorobę Wilsona,
która często rozpoczyna się właśnie drżeniem głowy.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani
problemu, dotrzeć do przyczyny drżenia Pani głowy
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Wskazana jest konsultacja z neurologiem lub z psychologiem.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną i wypracować umiejętności radzenia sobie
ze stresem.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl