Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stres przed występami publicznymi

Witam, od kiedy pamiętam zawsze się wszystkim przejmowałam, jeśli ma mieć miejsce stresujące wydarzenie (dla mnie, chyba każda sytuacja jest stresująca), wtedy też nie mogę spać, czasami łykam tabletki uspokajające, ale niewiele to pomaga. Nie potrafię zdać egzaminu na prawo jazdy, chociaż dobrze sobie radzę za kierownicą, jednak stres który towarzyszy egzaminowi mnie paraliżuje. Nienawidzę też występów publicznych, bo mnie stresują, nie potrafię się zachowywać naturalnie w różnych sytuacjach.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Witam
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia
sposobu rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Dzień dobry,
W pytaniu opisuje Pani swoje trudności natury emocjonalnej. Niestety nie da się postawić jednoznacznej diagnozy ani przepisu na poradzenie sobie poprzez poradę online na portalu. Jeśli chce Pani zmienić swój sposób funkcjonowania to zachęcam do zwrócenia się o pomoc do psychologa lub psychoterapeuty. Dzięki terapii może Pani dowiedzieć się z czego wynikają reakcje nadmiernie lękowe/stresowe oraz poznać sposoby radzenia sobie z nimi.
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu

Psycholog, pedagog specjalny i psychoterapeuta.
0

Dzień dobry, z tego co pani pisze wynika, że zmaga się pani z opisanymi problemami całe życie, dlatego zachęcam do konsultacji z psychologiem - psychoterapeutą który zaleci dalsze kroki postępowania. Jeżeli chce sobie pani szybko poradzić ze stresem przed wystąpieniami publicznymi pomocna może się okazać terapia behawioralno - poznawcza. Jeżeli rozważa pani globalna zmianę pani nastawienia do życia i osób z otoczenia pomocna okaże się psychoterapia psychodynamiczna. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy