Psychoterapeuta w Warszawie

Witam, Proszę o pomoc w znalezieniu dobrego psychoterapeuty w Warszawie. Od trzech miesięcy odczuwam dziwny lęk oraz strach, niewyjaśnione lekkie bóle w klatce, ustępujące po znalezieniu sobie zajęcia. Obecnie cała ta sytuacja spowodowała u mnie lęk przed chorobami, wycofanie się z kontaktów ze znajomymi, zaprzestanie uprawiania sportu, pogorszenie nastroju, natarczywe myśli o tym czy coś mnie przypadkiem nie boli albo czy nie mam jakiejś choroby. Chcę jak najszybciej wrócić do normalnego życia.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Witam,

pewnie każdy warszawski psychoterapeuta na tym portalu mógłby napisać, że jest dobry i że zaprasza na spotkanie :)

To, o czym Pan pisze, wygląda na problem z nadmiernym lękiem oraz nasilonym w jego skutek unikaniem - a to częsty temat w terapii i większość terapeutów ma doświadczenie w pracy z takimi problemami.

Myślę sobie, że najlepiej będzie, jeśli poszuka Pan terapeuty poznawczo-behawioralnego.

Może też Pan śmiało sięgnąć po lekturę - "Lęk i fobia" Edmunda Bourne'a to dobre źródło wiedzy o problemach z lękiem i radzeniu sobie z nimi.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Tani psychiatra i psychoterapeuta w Warszawie

Pewnie nie powinnam tutaj o to pytać, ale chciałabym prosić o poradę, gdzie w Warszawie okolice Śródmieścia, Pragi mogę znaleźć naprawdę taniego psychiatrę lub psychoterapeutę? Szukałam z nfz ale terminy maj-czerwiec, średnio mi starcza na jedzenie więc nie mam na lekarza, a pilnie potrzebuję pomocy, a nie da się tak opisać tego na jakimś forum.. Proszę o radę jeśli to możliwe
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Ma Pani prawo do dobrej pomocy psychiatrycznej w rozsądnym terminie i na Pani miejscu zwróciłbym się do Mazowieckiego NFZ bezpośrednio - z prośbą o wskazanie Poradni dostępnej dużo szybciej.
Jeśli nie będzie to efektywne, to należy zwrócić się do dyrektora, także w formie pisemnej.
Pismo za potwierdzeniem kopii.
Sieć lecznictwa psychiatrycznego otwartego jest w Polsce całkiem dobrze rozwinięta i są Poradnie, gdzie nawet czekają na Pacjentkę.
Szukanie bardzo taniego terapeuty nie jest dobrym wyjściem,
dobrzy fachowcy rzadko mają niskie honoraria, choć często są elastyczni i uwzględniają sytuację życiową pacjentki.
Tak przynajmniej jest w Wielkopolsce.
Podsumowując: NFZ ma obowiązek zapewnić Pani szybką pomoc i właściwą opiekę w zakresie zdrowia psychicznego, Pani za to płaci i to wcale niemało...
Pozdrawiam i życzę poprawy zdrowia. JW, Poznań.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak pracować z psychoterapeutą?

Mam F42 i F41.2. Psychiatra od pięciu lat, dwie indywidualne terapie za mną w ciągu 4 lat, chyba nieudane, skoro idę po raz trzeci. Ale terapeuta jest fajny, otwieram się i czuję się dobrze. Niestety mam problem, otóż mój mąż nie radzi sobie z moimi zaburzeniami. Nie rozumie, że paraliżuje mnie lęk, boję się wychodzić z domu, czasem musze brać benzodiazepiny, mam okresy załamania i płaczu. W ostrej dyskusji zwyzywał mnie od powalonych, wariatów itd. Od tamtej pory kryję się. Chodzę na terapię, ale widze, że koszty mu przeszkadzają. Leki biorę kilka lat i też pretensje, dlaczego tak długo. Boję się skarżyć, cokolwiek mówić, jestem osamotniona i nie mogę z nim porozmawiać. Ma mnie i moich "F" dość, rozumiem... Ale tak się nie da żyć, że siedzimy razem w jednym domu, a ta sytuacja między nami na pewno nasila lęki, skoro się kryję i tłumię... Jakaś porada? Na terapii głównie pracujemy nad moimi emocjami... On na terapię nie pójdzie...
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,
może warto porozmawiać na ten temat podczas sesji? Psychoterapia w Pani przypadku może potrwać nawet kilka lat, dobrze więc gdyby mąż rozumiał specyfikę Pani dolegliwości i wspierał Panią w leczeniu. Może możliwe byłoby wspólne Państwa spotkanie z terapeutą lub lekarzem psychiatrą. Mam mało informacji, ale wydaje mi się, że "fajny" terapeuta mógł wzbudzić u męża poczucie zagrożenia i zazdrość. Czy są po temu powody? Pozdrawiam serdecznie :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty