Zaburzenia depresyjno-lękowe i agorafobia

Witam Pana, poszukuje od dawna pomocy w zakresie agorafobii (zostało to stwierdzone razem z zaburzeniami depresyjno lękowymi) mam 25 lat, meczę się z owymi problemami kilka lat, biorę leki, jednak czuje wciąż, że coś jest nie tak, mam lęk przed wychodzeniem na imprezy, czy podróżą na wakacje, zawsze szukam wymówek, a jak już wychodzę dalej poza dom, czuje ciśnienie - skok, negatywne myśli i ich natłok, uczucie odrealnienia, czy jest Pan w stanie mi pomóc za pomocą psychoterapii ? :)

Witam,

wygląda jakby pisał Pan do konkretnej osoby - na tym portalu pytania do ekspertów trafiają do ogólnej puli, nie do konkretnego adresata.

A co do Pana pytania - agorafobia to zaburzenie, które dość dobrze poddaje się psychoterapii. Bardzo dobrą skuteczność w leczeniu agorafobii ma terapia poznawczo-behawioralna i radziłbym szukać terapeuty pracującego w tym właśnie podejściu.

Zachęcam też do lektury książki "Lęk i fobia" Edmunda Bourne'a - dowie się Pan z niej dużo zarówno o problemach z lękiem, jak i sposobach ich przełamywania.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, zachęcam pana do podjęcia psychoterapii. Dobre efekty w przypadku fobii daje terapia poznawczo-behawioralna, ewentualnie terapia psychodynamiczna. Terapia fobii jest procesem długotrwałym, zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą. Pozdrawiam.