Zaburzenia depresyjno-lękowe spowodowane nieśmiałością

2 lata temu zdiagnozowano u mnie zaburzenia depresyjno-lękowe spowodowane nieśmiałością w nowej szkole (średniej). Od tego czasu dokuczało mi zmęczenie, ale jednocześnie zacząłem odczuwać dużą przyjemność z nauki przedmiotów, które wiedziałem, że mi się przydadzą. Jakiś czas temu to minęło a zmęczenie stało się większe i bardziej dokuczliwe i do tego bardzo nie chcę mi się uczyć. Ciągle jestem zmęczony . Najgorzej jest następnego dnia po wysiłku fizycznym lub kiedy śpię krócej (np. 8 a nie 10h)
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Depresja a występowanie urojeń

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy występowaniem urojeń a depresją.

W momencie, kiedy odczuwa Pan pogorszenie swojego stanu i mając świadomość diagnozy sprzed kilku lat, dobrze byłoby podjąć terapię. Niestety nie pisze Pan czy jakakolwiek forma terapii została przez Pana wcześniej podjęta...W tym momencie polecam zgłosić się do specjalisty-psychologa nurtu poznawczo-behawioralnego. W tym bowiem nurcie nauczy się Pan wielu technik, które będą pomocne w zwalczeniu depresji, lęków, oraz zwiększy Pan poziom swojej motywacji do działania i energii. Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty