Zaufanie do psychologa szkolnego

Czy jeśli pójdę w zaufaniu do pedagog szkolnej i powiem jej że mam problemy z bulimią,ona może kogoś o tym poinformować? Np rodzinę czy kogoś ze szkoły lub innych?

Jeśli uczennica jest niepełnoletnia, psycholog ma obowiązek poinformować rodziców o problemach dziecka, ponieważ oni są jego opiekunami prawnymi. Rodzice muszą się włączyć w proces pomocy, ponieważ zaburzenia odżywania trudno się leczy. I to są jedyne osoby, które będą o Twoim problemie wiedziały. Zwykle warto powiedzieć o chorobie innym ważnym osobom, ale to już będzie Twoja decyzja. Pozdrawiam i życzę powodzenia!