Gdzie szukać pomocy z objawami dystymii i depresji?

Wynalazłam u siebie wiele objawów dystymii, być może nawet depresji. W październiku kończę 18 lat i nie wiem gdzie powinnam się zwrócić o pomoc. Z moim zdrowiem psychicznym jest coraz gorzej a ze względów prywatnych nie chce aby rodzice o czymkolwiek się dowiedzieli. Gdzie powinnam szukać pomocy?

Witam,
osoba niepełnoletnia musi zgłosić się do specjalisty z opiekunem prawnym. Jeżeli nie chce Pani, żeby rodzice się dowiedzieli może Pani poczekać do października. Pomoc może pani otrzymać w poradni zdrowia psychicznego.
Pozdrawiam.

Jeżeli objawy zaburzeń depresyjnych znacznie wpływają na Pani funkcjonowanie, trzeba poważnie się zastanowić, czy warto ukrywać ten stan przed rodzicami. Depresja jest chorobą jak każda inna, a nie powodem do wstydu. Tym bardziej, że leczenie przynosi lepsze efekty przy wsparciu najbliższych. Jeżeli nie z rodzicami, może spróbuje Pani porozmawiać z inną osobą dorosłą, której może Pani zaufać. Kimś znajomym lub szkolnym psychologiem albo pedagogiem? Ukrywając objawy i tłumiąc emocje w sobie, niepotrzebnie dodatkowo obciąża Pani jeszcze swój organizm.