Dlaczego mam taki problem z oddychaniem przez nos?

Dzień dobry. Mam nietypowe pytanie. Mianowicie chodzi o mój nos, od pewnego czasu mam problem z oddychaniem przez nos na rozluźnionej twarzy i jestem zmuszona praktycznie cały czas rozszerzać nozdrza bo inaczej dostaje jakiejś zadyszki, nie wiem z czego to może wynikać bo to raczej nietypowy problem ale bardzo przeszkadzający w funkcjonowaniu. Pozdrawiam serdecznie :)
KOBIETA, 18 LAT 8 miesięcy temu

Zaburzenia oddychania przez nos najczęściej świadczą o skrzywieniu przegrody nosowej, bądź o obrzęku śluzówki, np. w przebiegu procesu alergicznego. Wskazana jest konsultacja laryngologiczna.