Czy można tak stwierdzić skrzywienie przegrody nosa?

od długiego czasu mam problem z oddychaniem przez nos, w szczególności moja jedna dziurka jest przytkana. Patrząc na nos nie widzę skrzywionej przegrody ani nic w środku. Nawet często zdążają mi się krwawienia z nosa. Czy jest możliwe skrzywienie przegrody nosowej patrząc gołym okiem od dołu nie widząc żadnego skrzywienia? Jakie badania miga zostać mi zlecone i jakie leczenie?
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tak, jest możliwe, że ma Pani skrzywioną przegrodę nosową, nawet jeśli nie jest to widoczne gołym okiem. Skrzywienie przegrody nosowej może być subtelne i nie zawsze jest widoczne z zewnątrz. Problemy z oddychaniem przez jeden lub oba nozdrza, częste krwawienia z nosa i inne symptomy mogą być oznakami takiego schorzenia.

W tej sytuacji zalecamy, aby udała się Pani do laryngologa. Odpowiedni specjalista będzie w stanie stwierdzić ewentualne skrzywienie przegrody lub wysłać na badanie tomografii komputerowej.

Leczenie objawowe polega na stosowaniu różnych sprayów do nosa, jednak najlepszą metodą jest przeprowadzenie operacji septoplastyki.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/krzywa-przegroda-nosa-charakterystyka-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.