Czy mogę zajść bezpiecznie w ciążę przy krzywej przegrodzie nosowej?

Mam skrzywioną przegrodę nosową operacja dopiero za 14 miesięcy oddycham pół na pół usta nos a bardzo chciała bym mieć 2 dziecko pytanie brzmiało by czy mogę zajść w ciążę i czy coś grozi dziecku przy tak krzywej przegrodzie nosowej? dodam że przy pierwszej ciąży 2 lata temu nie było żadnego problemu ?
KOBIETA, 27 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Skrzywienie przegrody nosowej raczej nie jest przeciwwskazaniem do planowania ciąży. Mimo to warto omówić ten temat z lekarzem i poprosić go o opinię na ten temat. Specjalista zna Pański stan zdrowia i będzie najbardziej kompetentną osobą do udzielenia takiej porady.

Proszę jednak pamiętać, że zajście w ciążę wyklucza zabieg. Jeśli więc będzie Pani w ciąży w momencie terminu operacji, to najprawdopodobniej zostanie ona przełożona.

Takie odpowiedzi można znaleźć pod poniższymi linkami kierującymi do innych pytań użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mimo-ciazy-moge-isc-na-operacje-nosa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pomimo-zajscia-w-ciaze-moge-miec-operacje-przegrody-nosa.

Więcej informacji na temat skrzywienia przegrody nosowej znaleźć można w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/krzywa-przegroda-nosa-charakterystyka-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.