Operacja przegrody nosowej a problem chrapania

Czy zoperowanie krzywej przegrody nosowej zlikwiduje problem chrapania?

Witam Panią,
jest wiele przyczyn chrapania. Czy była Pani na konsultacji u laryngologa i zrobiła diagnostykę ewentualnych przyczyn chrapania?
Należą do nich skrzywiona przegroda nosowa, wydłużone podniebienie miękkie,, powiększone migdałki, przerośnięty języczek lub inne nieprawidłowości w budowie dróg oddechowych. Chrapanie częściej występuje u ludzi otyłych, chorujących na nadciśnienie tętnicze , u kobiet po menopauzie .
Jeżeli wykluczono inne przyczyny to plastyka przegrody nosa powinna przynieść ulgę a czy zlikwiduje problem zupełnie ? trudno powiedzieć,

pozdrawiam
Katarzyna Mudel