Czy łzawienie ma związek z przegrodą nosową?

Czy skrzywienie przegrody nosa ma wpływ na łzawienie oczu (najbardziej lzawia zimą a gdy temperatura na dworze wynosi 20 stopni łzawienie niemal ustepuje)
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 2 miesiące temu

Leczenie zaćmy

Zaćma to choroba oczu. Wraz z upływem czasu schorzenie postępuje, co utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Dlatego tak ważne jest wczesne leczenie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

łzawienie oczu to jeden ze skutków krzywej przegrody nosowej. Oprócz tej dolegliwości osoba ze skrzywioną przegrodą nosową odczuwać może ból głowy, zaburzenia oddychania, katar lub cierpieć z powodu nawracających infekcji zatok. Dodatkowo dokuczać jej może zatkany nos, słabe powonienie, a nawet zaburzenia głosu.

Zastanawiające jest jednak, dlaczego łzawienie występuje u Pana głównie zimą. Być może spowodowane jest to przesuszeniem śluzówki oka.

Warto udać się do laryngologa, który oceni skalę problemu i zaleci dalsze postępowanie. W wielu przypadkach konieczna jest interwencja chirurga związana z operacją prostowania przegrody nosa. Niestety jest to jedyna skuteczna metoda pozwalająca pozbyć się problemu.

Dodatkowe informacje dotyczące krzywej przegrody nosowej znajdzie Pan w jednym z naszych artykułów pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/krzywa-przegroda-nosowa-przyczyny-operacja-dolegliwosci. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty