Jam można wyleczyć tak krzywy nos?

Mój nos jest skrzywiony. Cały czas śluz w gardle i nosie. Jeśli konsumuję zimne rzeczy, zaczynam kichać. Jak można go wyleczyć. Tylko operacja? Lub też inna metoda
KOBIETA, 18 LAT około miesiąca temu

Dlaczego prawe ucho jest lepsze?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie sprecyzowała Pani co dokładnie kryje się pod hasłem "skrzywiony nos" – czy problem ten wynika z budowy anatomicznej czy też jest to skutek jakiegoś urazu lub czy chodzi o skrzywienie przegrody nosowej.

Zdarz się, że jedyną skuteczną metodą leczenia jest postępowanie operacyjne. Jednak to lekarz po uprzednim zbadaniu podejmuje decyzję dotyczącą dalszego postępowania. Czasem możliwa jest niechirurgiczna korekta nosa przy pomocy zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, ale to już wymaga konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.

Flegma w gardle, o której Pani wspomina, może oznaczać stan zapalny zatok i wymaga konsultacji z laryngologiem. Skrzywiona przegroda nosowa również. Zachęcam więc do wizyty u lekarza posiadającego tę specjalizację.

Podobne pytania znajdzie Pani pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-splywajaca-po-scianie-gardla-wydzielina-moze-byc-spowodowana-krzywa-przegroda-nosowa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrzywienie-przegrody-nosowej-a-splywanie-flegmy-po-gardle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty