Czy te duszności mogą występować przez problemy z nosem?

Dzień dobry, Od kilku miesięcy występują u mnie duszności nocne. Które wyglądają tak: obśliniona poduszka szczęka zaciśnięta oraz próbuje w tym czasie przełknąć ślinę. Podczas tej duszności jestem nieprzytomna nie da się mnie dobudzić (śpię dalej aż do rana) te duszności widziały dwie osoby z domowników. Byłam u wielu lekarzy lecz laryngolog zobaczył, że mam torbiele w zatoce szczękowej oraz klinowej, krzywa lewą przegrodę nosa oraz powiększone małżowiny nosowe. Czy te duszności wyżej opisane mogą występować przez problemy z nosem?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej duszności mogą być skutkiem wymienionych przez Panią schorzeń. Skrzywiona przegroda nosowa jest w stanie powodować problemy z oddychaniem. W związku z tym mogą pojawiać się duszności oraz bezdech senny.

Również torbiel w zatoce szczękowej oraz klinowej może doprowadzić do szeregu dolegliwości, takich jak: spływanie wydzieliny do gardła, ból uszu, ból zębów, ból głowy oraz uczucie ucisku. Problemy z oddychaniem to także skutek powiększonych małżowin nosowych.

Proszę koniecznie rozszerzyć diagnostykę laryngologiczną i skonsultować swój stan z doświadczonym laryngologiem. Lekarz na podstawie wywiadu zdrowotnego oraz wyników badań zaleci Pani dalsze postępowanie.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrzywiona-przegroda-nosowa-i-dusznosci,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-dusznosci-i-skrzywiona-przegroda-nosowa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przerost-malzowiny-nosowej-a-utrudnione-oddychanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.