Co może być przyczyną nawracających problemów z zatokami?

Witam. Od paru lat męczę sie z zatokami już nie wiem co to może być. Przegrode nosową zrobiłem, 3 migdała usunąłem a dalej nie ma poprawy. Antybiotyk nie pomaga, płukanie zatok też nie. Cały czas mam biały nalot na języku przytkane gardło i za podniebieniem caly czas mi coś zalega, jak cofam język pod podniebienie to czuje że coś tam zalega. TK ZATOK 1.Zatoki czołowa prawidłowo powietrzna, bez zmian patologicznych 2.Sitiowie przednie i tylne z niewielkimi zmianami zapalnymi. 3.Zmiany zapalne w zatoce klinowej po stronie prawej, zmiany zapalne wypełniające prawie w całości prawą zatokę szczękową, przyścienne zgrubienie błony śluzowej w lewej zatoce szczękowej. 4.Kompleksy ujściowo przewodowe niedrożne obustronnie. 5.Przegroda nosa skrzywiona na prawą stronę. 6.Małzowiny nosowe prawidłowe. 7.Ścienczenie ściany tylnej zatoki szczękowej prawej 8.Poza tym ograniczenia kostne zatok obocznych nosa zachowane. Przegrode nosową miałem robioną przed tym badaniem i nie wiem czemu wychodzi dalej krzywa. Ponadto nie mam apetytu dopiero po południu jestem w stanie coś przełknąć. I do tego dochodzi też kaszel suchy

To Pana problem - Zmiany zapalne w zatoce klinowej po stronie prawej, zmiany zapalne wypełniające prawie w całości prawą zatokę szczękową, przyścienne zgrubienie błony śluzowej w lewej zatoce szczękowej. 4.Kompleksy ujściowo przewodowe niedrożne obustronnie.
Proszę iść do laryngologa