Interpretacja wyniku TK zatok u 37-latka

Witam, proszę o interpretację TK zatok: przyścienne zgrubienia błony śluzowej w prawej zatoce szczękowej przy ścianie przyśrodkowej do 3mm, w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej do 4mm oraz zgrubienie śr. 4mm przy ścianie przyśrodkowej tej zatoki. Niewielkie zgrubienia przyścienne błony śluzowej w komórkach sitowia tylnego obustronnie. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo przewodowe drożne. Przewody nosowe i nozdrza tylne drożne.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik może wskazywać na stan zapalny zatok. Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza otolaryngologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.