Dlaczego moje zatoki są w złym stanie?

Witam, mam 39 lat 12lat temu miałem 2 operacje przegrody nosowej po tych dwóch operacjach zero poprawy wręcz przeciwnie. Byłem teraz prywatnie u laryngologa z powodu bólu głowy trudności z oddychaniem i braku węchu. Po konsultacji stwierdził polipy nosa i wysłał mnie na badanie TK Wynik badania następujące. Zgrubienia błony śluzowej w dolnej części zatoki czołowej prawej i lewej o grubości do 7mm oraz ujściach tych zatok Zgrubienia błony śluzowej na ścianach przednich zatok klinowych o grubości do 8mm na ścianie przegrody kostnej zatok klinowych od strony prawej Zgrubienia błony śluzowej w ujściach zatok klinowych Masywne zgrubienie błony śluzowej w komórkach sitowia przedniego i tylnego obustronnie wypełniające w całości te komórki Zgrubienia błony śluzowej na ściankach zatok szczękowych - nasilone w dolnej części zatoki szczękowej prawej o grubości fo 15mm Poziom pienistej wydzieliny o grubości do 7,5mm w zatoce szczękowej lewej Kompleksy ujściowo przewodowe niedrożne obustronnie Polipowate zgrubienie błony śluzowej w górnej części jamy nosowej prawej i lewej Przegroda nosa skrzywiona na lewą strone Widoczne małżowiny nosowe dolne prawidłowe Ograniczenia kostne zatok obocznych nosa zachowane.

WAŻNA PEŁNA KONSULTACJA , ocena stanu pacjentka , wywiad, powikłanie etc " OPIS TK ZATOK do interpretacji klinicznej, " Zgrubienia błony śluzowej w dolnej części zatoki czołowej prawej i lewej o grubości do 7mm oraz ujściach tych zatok Zgrubienia błony śluzowej na ścianach przednich zatok klinowych o grubości do 8mm na ścianie przegrody kostnej zatok klinowych od strony prawej Zgrubienia błony śluzowej w ujściach zatok klinowych Masywne zgrubienie błony śluzowej w komórkach sitowia przedniego i tylnego obustronnie wypełniające w całości te komórki Zgrubienia błony śluzowej na ściankach zatok szczękowych - nasilone w dolnej części zatoki szczękowej prawej o grubości fo 15mm Poziom pienistej wydzieliny o grubości do 7,5mm w zatoce szczękowej lewej Kompleksy ujściowo przewodowe niedrożne obustronnie Polipowate zgrubienie błony śluzowej w górnej części jamy nosowej prawej i lewej Przegroda nosa skrzywiona na lewą strone Widoczne małżowiny nosowe dolne prawidłowe Ograniczenia kostne zatok obocznych nosa zachowane. "

WAŻNY PACJENT; BADANIE; WYNIKI! WAŻNE : Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia hormonalne, endokrynologiczne ; inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog Pozdrawiam Zapraszam