Co oznacza wynik TK zatok 42-latka?

Witam proszę o inerpretację TK zatok. Badanie TK zatok obocznych nosa wykonano w opcji podstawowej z uzupełniającymi rekonstrukcjami czołowymi. W dnie prawej zatoki szczękowej widoczne ognisko o wym. 2,4x1,5cm (AP)x(CC) - polipowate pogrubienie błony śluzowej do różnicowania z torbielą retencyjną. Pogrubienie błony śluzowej na ścianie górnej prawej zatoki szczękowej grubości do 5mm. Ponadto, widoczne przyścienne pogrubienia błony śluzowej w odcinkach przyujściowych obu zatok szczękowych. Nieznaczne pogrubienia błony śluzowej części komórek sitowia obustronnie. Niewielkie przyścienne pogrubienia błony śluzowej zatok czołowych w obrębie ich dna. Przyścienne pogrubienie błony śluzowej zatok klinowych na ścianach przednich. Poza tym zatoki przynosowe prawidłowo powietrzne. Ściany kostne zatok przynosowych zmian nie wykazują. Pogrubienie błon śluzowych małżowin nosowych dolnych i środkowych. Kompleksy ujściowo-przewodowe są obustronnie o upośledzonej drożności (bardziej prawy). Przegroda kostna nosa bez skrzywienia. R: Obraz TK przewlekłych zmian zapalnych zatok obocznych nosa j.w.

Opisane zmiany zapalne we wszystkich zatokach przynosowych!
TK: do inerpretacji klinicznej; po badaniu
OPIS :" Badanie TK zatok obocznych nosa wykonano w opcji podstawowej z uzupełniającymi rekonstrukcjami czołowymi. W dnie prawej zatoki szczękowej widoczne ognisko o wym. 2,4x1,5cm (AP)x(CC) - polipowate pogrubienie błony śluzowej do różnicowania z torbielą retencyjną. Pogrubienie błony śluzowej na ścianie górnej prawej zatoki szczękowej grubości do 5mm. Ponadto, widoczne przyścienne pogrubienia błony śluzowej w odcinkach przyujściowych obu zatok szczękowych. Nieznaczne pogrubienia błony śluzowej części komórek sitowia obustronnie. Niewielkie przyścienne pogrubienia błony śluzowej zatok czołowych w obrębie ich dna. Przyścienne pogrubienie błony śluzowej zatok klinowych na ścianach przednich. Poza tym zatoki przynosowe prawidłowo powietrzne. Ściany kostne zatok przynosowych zmian nie wykazują. Pogrubienie błon śluzowych małżowin nosowych dolnych i środkowych. Kompleksy ujściowo-przewodowe są obustronnie o upośledzonej drożności (bardziej prawy). Przegroda kostna nosa bez skrzywienia. Obraz TK przewlekłych zmian zapalnych zatok obocznych nosa j.w."
konieczna pełna konsultacja : Laryngolog, neurolog
Jak inne wyniki badań? morf, OB, CRP, ASO ?? Czy częste zapalenia zatok , infekcje ?? Jaki stan ogólny ??
pozdrawiam