Czy spływająca po ścianie gardła wydzielina może być spowodowana krzywą przegrodą nosową?

Od jakiś 15 lat wydzielina spływa mi po tylnej ścianie gardła. Odkrztuszam ją i wypluwam przez cały dzień a ona nadal tam jest. Budzę się kilkakrotnie w nocy, czasami z otwartymi ustami.Brak alergii, nigdy nie paliłem, nie piję alkoholu, zdrowo się odżywiam. Nie mam kataru, nic mnie nie boli, tylko te zatkane cały czas gardło strasznie męczy mnie już psychicznie. Wydzielina jest biała, bardzo kleista. Robiłem tomografie komputerową oto wyniki: Drobne zgrubienia śluzówki zachyłkach czołowych, upośledzenie drożności zachyłków czołowych, obustronnie w nielicznych komórkach sitowia drobne zgrubienia śluzówki. Pozostałe zatoki przynosowe powietrzne. Obustronnie zachowana drożność ujść zatok klinowych, szczękowych, lejków sitowych. Skrzywienie przegrody nosa. Po żadnych sterydach donosowych nie widać poprawy. Czy to wina wyłącznie krzywej przegrody i po operacji w końcu będę normalnie funkcjonował?

Twój problem to wyłącznie skrzywiona przegroda nosa. Do oddychania służy tylko nos. Jama ustna jest do gadania i do jedzenia. To nos nawilża powietrze wdychane, to nos powietrze oczyszcza i nagrzewa lub ochładza aby przygotować je dla dolnych dróg oddechowych czyli dla oskrzeli i płuc. Prawdopodobnie chrapiesz w nocy i masz bezdechy. to skróci Ci życie o około 10 lat. Szybciej dostaniesz astmy, nadkwasoty czy też cukrzycy. Chrapanie to niedotlenienie całego organizmu, to zakwaszenie i zatrucie dwutlenkiem węgla. nie wypoczywasz w nocy, wstajesz zmęczony. Zrób coś z tym w dobrym ośrodku klinicznym w zakresie chirurgii głowy i szyi. Może na Banacha?