Skrzywienie przegrody i przerośnięcie małżowiny nosowej

Witam !! Mam pytanie otóż mojego nosa. Zdiagnozowano u mnie bardzo duże skrzywienie przegrody , na dodatek w badaniu TK wyszło że posiadam przerosniecie małżowiny nosowej dolnej ,oraz torbiel w lewej zatoce szczekowej 18x10mm. Związku z tym zostałem zakwalifikowany do zabiegu jeszcze do końca roku. Moje pytanie jest w związku z garbem na nosie. Czy ten garb może byc spowodowany skrzywieniem przegrody oraz czy po zabiegu sprostowania przegrody ,garb zaniknie ?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Septoplastyka, czyli operacja przegrody nosa nie wpływa na zewnętrzny wygląd nosa. W celu poprawienia wyglądu zewnętrznego nosa konieczne będzie skorzystanie z usług chirurga plastycznego.

Na pewno garb nosa nie jest związany ze skrzywieniem przegrody nosowej i na pewno po wyprostowaniu przegrody nosowej ten garb nie zniknie. Trzeba innego, specjalistycznego zabiegu plastycznego, aby pozbyć się takiego garba grzbietu nosa. Takie zabiegi nie są refundowane w zakresie NFZ.