Uczucie kluchy w gardle a zrośnięta przegroda nosa

W związku z tzw 'kluchą' gardle byłam u lekarza po poradę. Lekarz uznał, że to wina zrośniętej przegrody nosowej (złamałam nos w dzieciństwie) i związanego z tym przewlekłego stanu zapalnego. Zasugerował zabieg chirurgiczny nosa. Czy ów zabieg może wpłynąć również korzystnie na wygląd nosa, jeśli po złamaniu stworzył mi się garb, który właśnie zablokował przegrodę? Istnieje szansa, że odzyskam swój 'stary' nos?

Przywrócenie prawidłowej funkcji oddechowej nosa i jego estetycznego wyglądu to dwie odrębne zagadnienia. Pierwszy zabieg jest bezpłatny a drugi może być zakwalifikowany jako zabieg estetyczny a więc płatny.Rozmawiaj z lekarzami, przyszłymi operatorami.