Jak leczyć skrzywienie boczne nosa?

Witam. Moim problemem jest skrzywienie boczne nosa. Nos bardzo widocznie jest przekrzywiony w prawą stronę. Rzuca się to w oczy od razu po spojrzeniu na twarz. Czy jeśli pójdę do laryngologa jest szansa na skierowanie na operacje plastyczna na NFZ? Czy NFZ refunduje przypadki krzywej przegrody również w części kostnej?

skrzywienie przegrody nosa jako zaburzenie drożności dróg oddechowych operujemy w ramach NFZ. Plastyka nosa zewnętrznego dla poprawienia jego wyglądu estetycznego jest odpłatna.