Problemy z oddychaniem po złamaniu nosa

Dzień dobry mam takie pytanie kilka lat temu tzn ok 8 miałem złamany nos i jet on przekrzywiony w prawą stronę nie był on wtedy nastawiany gdyż uprawiałem czynnie sport i po prostu tak wyszło jedynie przegroda po kilku latach była prostowana. Dzisiaj jednak mam problemy z oddychaniem i co jakiś czas boli mnie ten nos i chciałbym się zapytać czy jest możliwość po tylu latach wyprostowania tego nosa bez zadanych korekcji plastycznych, jeśli tak do kogo najpierw powinienem się zwrócić?

Trzeba ZROBIC korekcje plastyczną ale z powodu pourazowych następstw upośledzenia drożności nie powinna być zaliczona do operacji plastycznej i wykonana w ramach ubezpieczenia w NFZ.