Pęknięcie kości nosa

Dlaczego pęknięcie kości nosa się nie zrasta? Przy dotykaniu czuć chrząstkę. Z drugiej str. złamanie kości bez nastawiania ,chrząstka-przegroda prosta .Wygląda estetycznie trochę krzywe kości. Pęknięcie czuć przy zmianie pogody .Trenowałem boks 2 lata otrzymywałem ciosy i nie popsuł się bardziej w bok ,ale nie jest tak mocny i czuć bardziej ,wrazie kolejnej kontuzji jakie zastosowanie operacji -Plastyczna i jaka cena bo Nfz pewnie nie finansuje ?? Dziękuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli pęknięcie kości nosa się nie zrasta, proszę udać się do specjalisty laryngologa, który oceni nos. Operacje korekcyjne w przypadku dużych deformacji są refundowane przez NFZ.

Witam. Pęknięte kości nosa ulegają zrostowi, jednak bardzo rzadko po złamaniu udaje się uzyskać pożądany efekt kosmetyczny. Operacje plastyczne nie są refundowane przez nfz, refundowane są natomiast plastyki przegrody nosa - jeśli w wyniku urazu doszło do jej skrzywienia możliwa jest operacja naprawcza.