Skrzywienie przegrody nosa u 2-letniego dziecka

u dziecka (2lata 5 mies) stwierdzono nieregularne skrzywienie przegrody nosa zwezajace przewody nosowe srodkowe po obu stronach,na stropie nosogardla stwierdzono duzy migdalek gardlowy zamykajacy nozdrza tylne w 3/4,ujscia gardlowe trabek sluchowych ucisniete przez przerosniety migdalek gardlowy.czy konieczne jest usuniecie migdalka gardlowego i migdalkow bocznych? (sug.lekarza) dziecko chrapie, ma ciagle infekcje,6 razy chorowal na zap oskrzeli,a co z przegroda nosowa?

Przegrodę nosową operujemy z reguły po zakończonym wzroście dziecka. 18-19 lat. Migdałek trzeci usuń teraz. Migdałki podniebienne potrzebne są dziecku do około ósmego roku życia. Nie zgadzaj się na usuniecie ich teraz.