Co oznacza wynik RTG gardła u dziecka?

Witam.co oznacza wynik badania rtg noso gardla u mojego syna 13 letniego.zacienienie tkanek miekkich tylnej sciany gardła z przestrzeni powietrznej jamy nosowo gardlowej szerokości do .cY to wyklucza wlokniaka mlodzienczego e nosogardle?gdyz moj syn ma 13 lat i nadal 3 migdal i lekarka skierowala na badanie rtg w celu wykluczenia tego wlokniaka.czy mam powód do niepokoju?

Ten migdałek powinien być usunięty 10 lat temu.Czemu męczysz dziecko. Włókniaka wykluczamy badaniem endoskopowym nosa i jamy nosowo gardłowej oraz RM z kontrastem. 21 wiek jest przecież.