Czy dzieci miewają nerwobóle?

Witam mam pytanie 11 letnia córka miała niedawno infekcje i po niej ciagle wspomina ze myśli żeby wziąć głęboki oddech a to ja boli chwilami w klatce a to noga a to ręka . W nocy śpi wszystko Ok w ciągu dnia jak ma zajęcie nic jej nie jest jak tylko pomyśli ze coś ja boli to od nowa musi wziąć głęboki wdech i tam w kółko . Moje pytanie brzmi czy takie dzieci mogą już mieć nerwobóle lub nawet nerwice ? Ja sama od kilku lat choruje na nerwice .

Witam Panią,

Tak, dzieci mogą mieć nerwobóle i zaburzenia nerwicowe.

Opisane przez Panią objawy wskazują na początki hipochondrii.

Proszę jednak pamiętać, że córka wzoruje się na Pani i prawdopodobnie przejęła

od Pani taki dysfunkcyjnych wzorzec zachowania, reagowania i radzenia sobie

w trudnych sytuacjach.

Przede wszystkim to Pani powinna wyleczyć zaburzenia nerwicowe,

Zarówno dla własnego dobra jak też dla dobra córki, żeby jak najprędzej

mogła Pani nauczyć ją właściwych wzorów myślenia i postępowania.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia zaburzeń lękowych

jest psychoterapia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,

i ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami

jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,

dzięki czemu odzyska Pani spokój równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/