Jak można leczyć te napady lęku?

Witam, jestem młodym 18 letnim mężczyzną, od dziecka bylem narażony na silny stres, od 3 lat pojawiają mi się napady lęku jak przy nerwicy, do tego nerwobóle i wiele innych pasujących schorzeń Jednakze pytanie moje jest takie, poniewaz od dziecka pamiętam ze bardzo często w nocy oddychalem ustami zamiast nosem, teraz również mi sie to zdarza, od partnerki dowiedziałem się ze chrapie w sposób pasujący do bezdechu (dodam ze na ostatnim wyniku ze szpitala miałem napisane cos o krzywej przegrodzie nosowej), po wielu latach stresu zauważyłem u siebie zaburzenia hipochondryczne przez co nadmiar boję sie o swoje zdrowie i życie, mam obawy ze jest to bezdech w tak młodym wieku Chciałbym spytać czy jest szansa ze przebudzeniae, czasami chrapanie(w dziwnym rytmie), mowienie przez sen są to objawy nerwicowe? tzw somatyczne? bo moze jest jakaś szansa ze to nerwica a nie bezdech z góry dziękuję za odpowiedź

Witam Pana,

Kwestię skrzywienia przegrody nosowej powinien Pan osobiście skonsultować

z lekarzem laryngologiem, który przy pomocy odpowiednich narzędzi może zbadać

i postawić precyzyjną diagnozę.

Jeżeli chodzi o napady lęku i wszelkie objawy nerwicowe, to podstawową

i często wystarczającą formą leczenia ataków paniki i zaburzeń lękowych

jest psychoterapia.

Żeby pomóc Panu skutecznie i bezpiecznie wyleczyć napady paniki i zaburzenia

lękowe, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować

właściwą metodę terapii.

Hipochondria jest silnym zaburzeniem nerwicowym.

Polega na nadmiernej koncentracji na własnym zdrowiu i wysokim poziomie lęku

o swój stan zdrowia oraz błędnym, przepełnionym lękiem interpretowaniu

nawet najmniejszych przypadłości. `

Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają

normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiednio dopasowanej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan spokój,

harmonię wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/