Co robić z kłuciem w klatce piersiowej po poronieniu?

10 dni temu poroniłam, od tamtego czasu czuje klocie w klatce piersiowej przy większym wysiłku fizycznym, czy to normalne, co to oznacza i kiedy wszystko wróci do normy??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

kłucie w klatce piersiowej nie jest typowym objawem, który pojawia się po poronieniu. Może natomiast być związane z silnym stresem, który Pani przeżyła na skutek utraty dziecka bądź wskazywać na jednostki chorobowe.

W związku z tym proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu oraz opowiedzieć o swoich dolegliwościach. Przyczyn kłucia w klatce piersiowej jest naprawdę wiele. Mogą to być choroby płuc lub choroby serca, a także schorzenia układu pokarmowego (np. refluks żołądkowo-przełykowy). W części przypadków bóle mają charakter nerwowo-mięśniowy bądź występują na skutek silnych emocji, co w Pani przypadku jest bardzo prawdopodobne.

Temat ten został poruszony w jednym z naszych artykułów, który dostępny jest pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/klucie-w-klatce-piersiowej-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.