Relacje z partnerką a zakończenie związku

Witam. Mam następujący problem. Jestem w związku z kobietą listopada ta decyzja nastąpiła po długim okresie oczekiwania na jej decyzje . Po kilku mies . okazało się że jest ktoś jeszcze i wyszło tak że naprawdę to ona tam była w związku a ja tak na wszelki wypadek. W końcu tamto zakończyła ale bardziej chyba z tego powodu że jej nie odpowiadał . Jest ciągle ze mną powiedziała mi wszystko, wybaczyłem jej. Ale między nami nie jest lepiej ciągle się waha, ciągle trzyma dystans. Czy ciągnąć to dalej

Jeśli nie czuje się Pan szczęśliwy lub nie ma siły dłużej czekać, warto jasno i wyraźnie postawić granice. Powiedzieć o tym co Pan czuje, czego potrzebuje i oczekuje. Zapytać o to samo pranerkę. Wspólnie sprawdzić, czy ta relacje ma szanse naprawdę zaistnieć i podjac odpowiedzialną, zobowiązująca decyzję. Trwanie w zawieszeniu, niepewności może być powodem obniżenia nastroju, cierpienia, a także trudności emocjonalnych w przyszłości w tej i innych relacjach.

Szanowny Panie,

nikt poza Panem nie może zdecydować, czy ciągnąć to dalej. Warto zastanowić się, czego oczekuje Pan po związku i co musi zostać spełnione, by czuł się w nim Pan szczęśliwy. Warto też przemyśleć, gdzie widzi Pan granicę swojego zaufania i wybaczenia. Oraz porównać, na ile widzą to Państwo podobnie.
Podsumowanie tych przemyśleń powinno ułatwić Panu decyzję.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org