Jak zbliżyć się do partnerki po związku na odległość?

witaj, otoz zostalem odrzucony po 3 randkach a przed nimi pisalismy 2,5miesiaca, dziewczyna mowi ze chodzi o nią ze juz miala zwiazek na odleglosc ze jest na to zbyt nerwowa zarzuca mi to ze nie jestem z jej miasta oraz to ze kiedy chce nie ma mnie na miejscu, do momentu rozstania na 3 randce bylo w porzadku potem 2 dni byla inna i mi to powiedziala, dodam ze zdazylismy sie mocno zblizyc fizycznie i tym bardziej nie rozumiem dlaczego tak sie stalo

Dzień dobry!

Zachęcam do rozmowy/ rozmów z dziewczyną. Tylko w ten sposób możecie się wzajemnie poznać, zrozumieć swoje punkty widzenia, potrzeby, oczekiwania, decyzje. Nikt, oprócz mniej, nie wyjaśni Panu, co kieruje nią, kiedy podejmuje takie, a nie inne wybory.

Jednocześnie jednak proszę pamiętać, że czasami po prostu uczucia dwojga ludzi nie pokrywają się. Nie można oczekiwać, aby dziewczyna czuła do Pana dokładnie to samo, co Pan czuje do niej. Jest możliwe, że świadomie postanowiła zrezygnować ze zgłębiania Waszej znajomości i ma prawo do takiej decyzji.

Kilka randek i 3 miesiące znajomości to stosunkowo krótki czas, kiedy jeszcze wiele może się zdarzyć i wiele zmienić. Większość ludzi randkuje, poznaje potencjalnych partnerów, rozpoczyna znajomości, ale tylko jakaś część z tych prób kończy się większym zbliżeniem, wzajemnym zakochaniem i długoterminową relacją. Niestety (a czasami - na szczęście) część znajomości kończy się, ponieważ nie miałyby one szans przerodzić się w przyszłości w coś innego.

Pozdrawiam!

Szanowny Panie,

nikogo nie można do niczego zmuszać. Dostał Pan komunikat, że ta pani nie jest zainteresowana związkami na odległość z racji złych doświadczeń, jakie już miała w tym typie relacji. Jeżeli zależy jej na Panu, to na pewno zaproponowała coś innego, na co może się zgodzić. Jeżeli bardzo będzie tego związku pragnęła, wówczas pewnie jeszcze wielokrotnie porozmawia z Panem o możliwości bycia razem.
Jeśli tak nie będzie, to może Państwa zaangażowanie nie jest takie samo? Nie wiem też, jaka jest Pana dla niej inna propozycja, jak związek na odległość oraz czy na ten moment są Państwo zainteresowani ponoszeniem kosztów tej decyzji (np. przeprowadzki)?

3 miesiące to czasem za mało na podjęcie życiowych rewolucji a Pana partnerka dała Panu do zrozumienia, że dla niej podtrzymywanie związku na odległosć przez kilka miesięcy by uznać, czy jest gotowa na taką rewolucję (przeprowadzka lub wzięcie współodpowiedzialności za Pana przeprowadzkę) to zbyt duże obciążenie. Jeśli jednak będzie chciała z Panem utrzymywać kontakt, to sama go nawiąże, mimo swoich obaw.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org