Niechęć partnerki do seksu po pół roku związku

Mam problem z seksem jesli chodzi o stosunki z dziewczyna. Jestesmy razem pol roku. Ja oczekuje czegoś wiecej, ona nie ma ochoty. Pomimo, ze deklarowala ze chcialaby to robic co drugi dzien, robimy to co najwyzej 2 razy w miesiacu. Kiedy sie poznalismy bylo oczywiscie lepiej, ale ten okres byl tez o wiele za krotki (2 tygodnie). Oboje sie kochamy, spotykamy i mozemy na siebie liczyc nawzajem. Oboje mamy swoich "eks", z czego ona miala dluzsza przerwe.

Pomocne jest mówienie zarówno o swoich emocjach, potrzebach i oczekiwaniach w relacji, jak i pytanie o to samo drugiej strony. Budowanie stabilnego, satysfakcjonującego związku wymaga bowiem realizacji potrzeb obydwu stron, wzajemnego szacunku i zaangażowania.
Można także skorzystać z pomocy psychologa par i małżeństw.

Z Pana opisu wynika, że jest Pan bardzo sfrustrowany z powodu niezaspokojenia potrzeb seksualnych w związku z partnerką.

To ważne, że poszukuje Pan przyczyny niechęci partnerki do współżycia. Podejrzewam jednak, że trudno będzie Panu znaleźć odpowiedź jeśli nie porozmawia Pan z nią na ten temat.

Zastanawia mnie czy to możliwe, że tak bardzo skoncentrował się Pan na sferze seksualnej, że nie zauważył Pan innych problemów w waszym związku?
Zastanawia mnie również w jakim stopniu Pana postawa wobec partnerki i współżycia z nią mają znaczenie w opisanej sytuacji?
Tych pytań jest wiele.

Warto pamiętać, że każdy związek ma swoją dynamikę. W czasie jego trwania mogą zmieniać się uczucia, potrzeby każdego z osobna. Można o tym rozmawiać, ale nie można nikogo do niczego zmuszać. Nie można traktować partnera jak kogoś kto ma gratyfikować nasze potrzeby. Ważny jest szacunek dla drugiej osoby, dla jej uczuć, potrzeb, tym bardziej w sferze kontaktów intymnych.