Niechęć partnera do seksu w młodym związku

Witam , mam 21 lat mój chłopak ma 23 lata , od roku borykam sie u niego z niechęcią do seksu , na początku związku było cudownie jak prawie u każdego ale nagle z dnia na dzień wszystko sie zmieniło , nie kochamy sie tak często a ledwo raz w tygodniu , a teraz jest gorzej bo już od miesiąca tego nie robiliśmy i co najgorsze on do tego nie lgnie , mówi że mnie kocha ale sam nie wie czemu mu sie nie chce kochać ze mną , wiele razy z nim rozmawiałam i nie raz były już kłótnie o to :( POMOCY !

Witam,
W związku w trudnych chwilach bardzo ważna jest szczerość, Wasze rozmowy dobrze, aby przynajmniej trochę wyjaśniły Wam powód coraz rzadszego współżycia. Seks jest istotną częścią związku, mały popęd w tym wieku budzi pewien niepokój.
Warto zastanowić się nad trybem życia partnera, higieną snu, żywienia, odpoczynkiem, bo może to jest składową Waszego problemu.
Jesli trudno Wam będzie odnaleźć przyczynę trudności, wskazana byłaby konsultacja u seksuologa, czy też terapeuty par.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Dzień dobry,
potrzeby seksualne są zależne od wielu czynników, m.in. od codziennego funkcjonowania, doświadczanego stresu, stanu zdrowia czy samopoczucia. Wspomina Pani, iż ograniczenie kontaktów seksualnych nastąpiło po czasie. Rzeczywiście, niejasności w relacjach powodują napięcia i mogą doprowadzić do przykrych kłótni. Warto wspólnie z Partnerem ponownie zastanowić się nad przyczyną problemu bądź zaproponować mu wizytę u specjalisty.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska