Konflikt z partnerem z powodu pracy

Witam nazywam sie Grzegorz mam partnera którego bardzo kocham i on również mnie też kocha .Problemem jest to że on Pracuje jako tirowiec i non stop go nie ma w domu .Nie podoba mi się to .Rozmawiałem z nim o tym ,bo cenimy sobie szczerość .wczoraj pokłóciliśmy się o tą sytułacje i powiedziałęm że ma wybierać albo ja albo praca .Nie wiem czy dobrze postąpiłem .Co mam zrobić

Stawianie partnera "pod ścianą" zazwyczaj nie jest dobre, bo wprowadza do związku presję. Polecam jeszcze raz spokojnie porozmawiać- o tym jak widzicie swój związek teraz, jaką jego wizję macie za 5,10,15 lat? Jakie macie oczekiwania wobec siebie i w jaki sposób możecie je spełnić? Negocjujcie, szukajcie rozwiązań, dochodźcie do kompromisów. Postawienie ultimatum jest ostatecznością, która może doprowadzić do rozłamu związku. Być może przyda się wam sesja u terapeuty par, który pomoże wam omówić na spokojnie ten problematyczny temat (jeżeli wasze "samodzielne" rozmowy będą doprowadzać do kłótni). Powodzenia!

Witam,
Panie Grzegorzu rozumiem, że taki system pracy, gdy jedna osoba często przebywa poza domem może być wymagający dla związku. Myślę jednak, iż kłótnie i stawianie sprawy "albo albo" to nie najlepsze rozwiązanie. Zachęcam do szczerej rozmowy, określenia swoich oczekiwań, poinformowania o potrzebach i niepokojach, wyrażenia swoich uczuć. Warto w takich wypadkach skorzystać z pomocy psychoterapeuty zajmującego się terapią par, psychoterapeuty systemowego, coacha zajmującego się relacjami. Wsparcie osoby z zewnątrz, niezaangażowanej emocjonalnie, profesjonalnej pomaga w nawiązaniu komunikacji i rozwiązaniu konfliktu.
Życzę powodzenia,