Obniżone libido u partnerki

Witam, ja mam podobny problem otóż jestem z dziewczyna półtora roku, na początku naszego związku kochaliśmy się 2 razy w tygodniu niestety ten czas minął i teraz kochamy się raz na miesiąc lub tez 2;/ a w ostatnim czasie tj. 2 miesiące Ona w ogóle nie ma ochoty na bliskość (przytulenie, namiętne pocałunki, seks). Rozmawialiśmy o tym i powiedziała ze niektóre kobiety tak maja ze za male libido itd. a ja nie wiem co mam robić, żeby poprawić ta sytuacje;(

Dzień dobry!

Większość par najintensywniej współżyła/ współżyje w początkach znajomości. Można to porównać do "tańca godowego", sztuki zdobycia i utrzymania partnera. Zazwyczaj jednak ten stan nie utrzymuje się wiecznie i dopiero późniejsze współżycie pokazuje, jakie jest realne libido partnerów. Złą wiadomością jest to, że obecnie partnerka nie widzi problemu i nie ma potrzeby zmiany sytuacji, szukania rozwiązań. Zawsze bardziej sfrustrowany i bardziej skłonny do pracy nad zmianą jest partner o wyższym libido. Dobra wiadomość jest jednak taka, że obniżone libido może mieć swoje przyczyny, które jeśli się odkryje, odnajdzie - można rozwiązywać. Być może partnerka nie miała nigdy dotąd udanego, aktywnego życia seksualnego? Być może jej seksualność wciąż jest nierozbudzona i nie wie, jaką radość i przyjemność może czerpać? Być może jest przemęczona, przepracowana? Być może chciałaby współżyć częściej, gdyby ten seks wyglądał inaczej, w ulubionej dla niej formie? Być może wyniosła z domu przekonania, że ta sfera życia nie jest ważna, nie trzeba o nią dbać, a wręcz jest niepotrzebna, nieprzyzwoita? Być może seks jest dla niej bolesny lub obawia się ciąży? Ile par, tyle może być przyczyn.

Pozdrawiam!

Witaj
To co opisałeś jest typowe dla pierwszej fazy związku - częste współżycie, jest częścią poznawania siebie, natomiast związek jest w fazie zmiany i nastąpiła faza obniżenia popędu, pomyśl o następnej rozmowie i zapytaniu partnerki o jej preferencje co do formy, częstości i co dla niej jest w seksie ważne. nie zapominaj powiedzieć wyraźnie swoich oczekiwań, spróbuj też zapytać też czego nie chciałaby robić ? Przyczyn tego stanu może być wiele, przede wszystkim pytaj i słuchaj! Pozdrawiam