Jak odzyskać partnera po zakończeniu związku?

Jak odzyskać chłopaka, na którym mi bardzo zależy? Byliśmy razem ponad 4 lata. On mówi, że potrzebuje czasu, nie mówi, że nie, że też ma trudno bo czasem tęskni, ale na chwilę obecną mu trochę ulżyło. Byłam zazdrosna, ale on też przez ostatni czas pisał z innymi, raz się spotkał, do niczego nie doszło, mówił, że zrozumiał, że jestem najważniejsza, a teraz, że potrzebuje spokoju, jak się ogarnie to będzie łatwiej. Ile można czekać? Jak wytłumaczyć mu, że mi zależy?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam, czy jest Pani gotowa dać mu czas? Z tego co Pani pisze on go obecnie potrzebuje i dała też sygnał, że jest Pani dla niego ważna. Bardzo ważne jest dla związku, aby każda z osób dojrzała do bycia razem, przemyślała co wpłynęło na rozstanie ( po 4 latach), czego np. się przestraszyła lub na co nie była gotowa. Trudne jest to, że nie zawsze jest tak, że obie osoby mają swoją gotowość w tym samym czasie.
Warto, aby Pani mu powiedziała, jak Pani zależy, ale równocześnie nie oczekiwała, że on już zadeklaruje powrót. Jeśli brakuje Pani cierpliwości i pojawia się zazdrość lub inne wyobrażenia, dobrze by było,aby skorzystała Pani z kilku konsultacji psychoterapeutycznych, na których była by szansa zastanowić się co po Pani stronie się dzieje, że tak trudno jest Pani zaakceptować jego decyzje i potrzebę czasu. To cenna umiejętność, która sprzyja byciu razem. Pozdrawiam

Dzień dobry, obawiam się że poza tym, że powiedziała pani już byłemu chłopakowi że pani zależy i chciała bym pani powrotu nic więcej nie może pani zrobić. Chłopak z jakichś powodów potrzebuje czasu. Warto aby pani zadała sobie pytanie ile będzie pani czekać? Pozdrawiam.