Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

Szczerość, autentyczność, delikatność i troska, odnoszenie się w komunikatach do "ja", swoich potrzeb i oczekiwań (zamiast mówienia o kimś, co może zostać odebrane jak oskarżenie), pytanie partnera o jego oczekiwania, wartości, potrzeby powinno pomóc Państwu w odnalezieniu wspólnej drogi, na której oboje poczujecie się usatysfakcjonowanie i spełnieni.
Jeśli trudności będą się nasilać- warto skorzystać z pomocy seksuologa lub psychologa. Być może bowiem warto przyjrzeć się przyczynom zaburzeń- często znajdują one źródło w psychice, trudnościach emocjonalnych, osobowościowych itp, ale także sytuacyjnych, związanych ze stresem, nasileniem niekorzystnych wydarzeń itp.

0

Witam, najlepiej porozmawiać otwarcie kładąc nacisk na dużą atrakcyjność partnera dla Pani oraz ogromną satysfakcję jaką Pani odczuwa z tej formy bliskości z nim. Warto też zastanowić się nad swoją atrakcyjnością dla męża w szerokim rozumieniu tego słowa, może pewne zmiany w wyglądzie czy zachowaniu w sytuacji intymnej ożywią jego chęci?pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty