Temat seksu po kilku spotkaniach i rozstaniu z partnerem

Witam, czasem zadaje tu pytania wiec zadam jeszcze raz bo za bardzo nie mam do kogo go skierować, byłam z partnerem 7 lat, nie jesteśmy juz parę miesięcy razem, i zaczynam sie otwierać na nowe znajomości wiec moje pytanie brzmi czy teraz to jest normalne ze po dwóch czy trzech spotkać temat sexu to rzecz normalna ? Nie chciałabym iść z kimś do łóżka a potem zeby sie kontakt urwał, bo strace szacunek sama do siebie. Ciągle myślę ze każdy facet chce tylko mnie wykorzystac.

Witam,

Zachęcam Panią do zastanowienia się, co jest dla Pani ważne w związkach, na co się Pani zgadza, a co Pani nie odpowiada. I tak jak Pani pisze, najważniejszy jest szacunek do samej siebie, by nawet, gdy coś pójdzie nie tak, czuła się Pani dobrze sama ze sobą.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Ważne , by była Pani wierna swojemu systemowi wartości i moralności. Czuła się dobrze ze sobą, realizowała swoje potrzeby, a jednocześnie nie miała poczucia winy z tego powodu. Rozumiem, że może być pewna ambiwalencja pomiędzy dorosłymi potrzebami a systemem wartości, potrzebą realizacji w związku i trudnością w znalezieniu partnera w krótkim czasie. Może warto spotkać się z psychologiem, by zgłębić własne potrzeby i trudności relacyjne? Poczuć się dobrze z samym sobą i bezpiecznie w relacjach damsko-męskich zanim zdecyduje się Pani na kolejny związek?