Spotkanie z byłym partnerem

Jak mam się zachować na spotkaniu z ex który zerwał nasz związek?Dziś przed 20 spotykamy się aby porozmawiać o remoncie mojej kuchni.O szafkach,montażu,zakupach IKEA zlewu i baterii,o malowaniu ścian,o przeniesieniu spakowanych kartonów.On chce mi pomagać,rozważa powrót na innych zasadach.Osaczałam go,męczyłam,naciskałam na ślub.Wyprowadził się bez słowa zabierając swoje rzeczy.Cierpię ale postanowiłam się zmienić,dał mi wskazówki.Nie będę pytać o nas,nie naciskać.Tylko remont jest przestrzenią.

Droga Pani. Z informacji wynika, że były partner chce nawiązać ponowny kontakt. Bardzo słusznie, że chce Pani zrezygnować ze swojego naciskania i zamęczania faceta. Ten związek może się dobrze rozwinąć, ale będzie to zależało od Pani postawy. Dobrze by było skonsultować się z psychoterapeutą. Serdecznie pozdrawiam, Alicja M. Jankowska http://psychoterapie-szczecin.pl/

Witam, nie potrafię udzielić Pani jakiejkolwiek rady dotyczącej tego jak się zachować. Wygląda na to, że oboje Państwo chcecie być ze sobą, ale inaczej niż to było do tej pory. Rozważyłbym psychoterapię pary. Pozdrawiam

To dobry pomysł. Pani tez będzie miała okazje przekonać się, co się zmienia i co Pani czuje, gdy zachowuje się inaczej. Może nie będzie to tylko działanie "pod partnera", ale dobry czas dla Pani, by przekonać się jak to jest, gdy zachowuje się inaczej? Co to dla Pani zmienia?
Może to czas nie tylko na zmiany dla partnera, ale na zmiany dla siebie? Właśnie po to, by jeśli ten związek jednak się nie "sklei", to będzie można uniknąć podobnych trudności w następnym.