Rozmowa z partnerem o jego przeszłości

jestem z partnerem od 4 miesiecy i czesto sie go pytalam czy nie chcial nigdy dzieci ,partner ma 39 lat jest duzo starszy .zawsze mi mowil ze chcial dzieci ale jakos tak wyszło..wydaje mi sie ze unikal odpowiedzi na te pytanie.wczoraj sie dowiedzialam od niego ze mial córke która mu umarła jako wczesnieka.,twierdzi ze mi o tym mowil co jest nieprawda,staram sie potpytac cos wiecej na ten temat ale albo zmienia temat albo go unika a ja jestem ciekawa co sie stalo dlaczego nie jest z mamą dziecka

Dobrze by zrobiło wam kilka wspólnych wizyt u psychoterapeuty.
Pozdrawiam.

Witam,

zachęcam Panią do cierpliwości. Jeśli nie ma Pani powodów, by nie ufać partnerowi, a jedynie kieruje Panią ciekawość, zachęcam do powstrzymania się od zadawania pytań, które dla Partnera najwyraźniej są niewygodne. Związek Państwa trwa 4 miesiące, to bardzo krótki okres czasu. Być może Partner nie czuje się jeszcze na tyle bezpiecznie w tej relacji, by mówić o swoich najintymniejszych, bardzo osobistych sprawach i być może powinna to Pani uszanować? Z czasem z pewnością dowie się Pani wszystkiego co powinna, jednak proszę pamiętać, że rozmowy o poprzednich związkach rzadko służą obecnemu, zwłaszcza, gdy są przeprowadzane na siłę, w niewygodnym momencie. Proszę rozważyć, czy rzeczywiście musi Pani znać wszystkie szczegóły tamtego związku? Jak one mogą wpłynąć na Pani poczucie szczęścia w związku? Jeśli Partner uzna, że nie ma ochoty rozmawiać o przeszłości, ma do tego prawo i powinna to Pani uszanować.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html