Co jest powodem braku bliskości podczas spotkań z nowo poznanym mężczyzną?

Witam, Mój problem jest nietypowy.Od ponad pół roku spotykam się z mężczyzną, którego poznałam na portalu internetowym a on ani razu nie zaproponował seksu, nawet nie dąży do bliskości fizycznej ze mną.Spotykamy się mniej więcej co tydzień w kawiarni lub w plenerze.Zaznaczam, że ,,nie straszę swoim wyglądem''-jestem zgrabną kobietą przeciętnej urody.Czy to ze mną jest coś nie tak, czy raczej z nim?Jaka może być przyczyna takiego zachowania?Czy nadal kontynuować tę znajomość czy nie? Hala

Dzień Dobry.

Pani wątpliwości i pytania niewątpliwie zasługują na uwagę i rozmowę.
Myślę, że do jeden z najlepszych sposobów. Szczera, nieoceniająca rozmowa z partnerem. Może Pani poruszyć kwestię dynamiki tej relacji oraz seksualności.
W rozmowach takich należy zachować ostrożność i delikatność.
Ważne, by Pani również powiedziała o swoich odczuciach, pragnieniach, wątpliwościach.

Pyta Pani o przyczyny, o to czy kontynuować znajomość... Pytania powinna Pani skierować do siebie, bo Pani jest jedyną osobą, która ma prawo do odpowiedzi na nie.
Warto jednak wcześniej porozmawiać z partnerem.

Ponadto proszę pamiętać o możliwości skonsultowania się z psychologiem/ psychoterapeutą/seksuologiem.

Życząc tego, czego Pani najbardziej potrzebuje,
D.Pysz-Waberski
https://www.facebook.com/nadzycie/
Konsultacje Skype: Wsparcie Psychomeds

Witam,

wskazana jest szczera rozmowa dotycząca Państwa relacji, może mężczyzna szukał koleżanki do wspólnego spacerowania lub chce z kimś miłym napić się kawy? Nie każda relacja męsko - damska kończy się pójściem do łóżka - seksem. Osoby często z obawy przed ucieczką jednej ze stron boją się rozmawiać lub żeby nie urazić, wstydzą się mówić o "tych sprawach" Możliwe, że Państwa potrzeby się rozmijają.

Pozdrawiam serdecznie