Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy każdy facet tak szaleje, całując dziewczynę?

Witam,jestem młodą kobietą i nie doświadczoną w życiu seksualnym.Od roku w związku z partnerem.Umilamy sobie czas pieszczotami,ale ja nie jestem pobudzona więc nie wiem co jest nie tak.Mój chłopak jest niezwykle podniecony przy każdym dotyku,spocony i nieobecny.Gdy zacznę go dotykać gdy się całujemy on zapomina odwdzięczać pocałunki i dotykać mnie,dopiero jak dojdzie pyta mnie czy chce żeby mnie pieścił po narządach intymnych.Czy każdy facet tak szaleje całując dziewczynę?Czuję się mniej ważna.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Kompleksy w łóżku

Jest możliwe, że partner tak intensywnie przeżywa Pani dotyk i pieszczoty. Zależy to od wielu czynników- zarówno tych indywidualnych, jak i związanych z dotychczasowymi doświadczeniami. Jeśli jednak czuje Pani, że wolałaby, by Wasze relacje intymne przebiegały inaczej- warto spokojnie z partnerem o tym porozmawiać. Być może nie ma w tym intencji zaniedbania Pani czy tego, że jest Pani mniej ważna, jednak potrzebujecie nauczyć się siebie nawzajem, tego, co sprawia przyjemność, jakiej realizacji nawzajem oczekujecie itp. Zachęcam do otwartości i rozmowy. Ważne by odbyła się ona w spokojnej atmosferze, budowania bliskości raczej niż wyrażania pretensji. Wspólnie będziecie mieli okazje wypracować takie formy bliskości, które będą satysfakcjonujące dla obojga. Jeśli obojgu zależy na związku i relacji, zwykle udaje się po jakimś czasie osiągnąć zadowolenie z bliskości.
Gdyby jednak nic się nie zmieniało, partner nie miałby ochoty ani rozmawiać, ani wprowadzać zmian- warto przemyśleć czy oboje macie podobną motywację i oczekiwania wobec związku. Również- jeśli pomimo zmian i starań partnera nie będzie Pani odczuwała pobudzenia lub przyjemności z kontaktów fizycznych- warto zastanowić się czy przyczyny tkwią w samej relacji czy też z zaburzeń o podłożu somatycznych (wówczas pomocna może okazać się konsultacja z seksuologiem).

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za pytanie.

Zacznę od tego, że z Pani opisu wynika, że Pani Partner jest zbyt skupiony na swoich potrzebach, a po ich spełnieniu, dopiero zauważa Pani potrzeby...

I tak, jak Pani napisała, a ja w ślad za Panią zauważam, że ma może Pani czuć
się "mniej ważna".
Zachęcałabym Panią do niespieszenia się, do wyjścia z prośbą, swoją potrzebą, by Pani Partner poświęcił Pani czas, dotykał Panią, nie śpiesząc się, by był uważny na Panią, na Pani reakcje, czego Pani serdecznie życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Witam,

Możliwe, że Pani partner tak intensywnie przeżywa wszystkie pieszczoty. Ważne jest aby Pani również potrafiła czerpać przyjemność z Państwa zbliżeń i mówiła o swoich potrzebach, dążyła do ich spełniania tak aby czuła się Pani ważna. Proszę pamiętać, że rozwój seksualności to rozwój zarówno biologiczny - fizyczny, jak i psychologiczny. Ważne jest aby czuła się Pani komfortowo zarówno fizycznie dojrzewała do bliskości jak i psychicznie.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy