Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę wyznać, że partner jest bezpłodny?

Witaj bylam w zwiazku z mezczyna niecale 2 lata.Tak naprawde teraz okazalo sie ze nie byl szczery ze mna.Mielsimy plany co do zamieszkania dziecka itp.Miesiac temu nagle dowiaduje sie ze nie moze byc ojcem I ze wiedzial o tym ze ma 42 I juz nie moze. Ostsnio jak bylam u niego przez zorstaniem mama jego co sie stalo ze juz nie przyjerzdzam itp wiem ze rodzice jego mnie polubili I wzajemmie.Mam pytanie czy moge uswaidomic jego mame ze przyczyna bylo ze zatail ze jest bezplodny a przyajmniej mi tak powiedzial?Moze powinnam list wyslac,,,
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Jak zachować dobre wrażenie zrywając?

Warto się zastanowić, co miałoby być powodem wyjawienia tej informacji rodzicom partnera? Czy Pani potrzeba wytłumaczenia się z rozstania? Czy jakiś inny powód?
Trudno powiedzieć, czy były partner rozmawia z rodzicami na takie tematy, a także cy chciałby, by wiedzieli. Rozmawiał o tym z Panią, być może była to dla niego trudna rozmowa i jakoś to przeżywa. Jeśli Pani była z rodzicami byłego partnera w dobrych relacjach i zależy Pani na nich oraz ich zrozumieniu, może Pani wytłumaczyć swoją decyzję zgodnie z prawdą, niekoniecznie jednak ujawniając "tajemnicę" partnera. Inaczej mówiąc ważne byłoby odniesienie się do siebie i swoich uczuć, bez przekraczania granic partnera. Można np szczerze powiedzieć o tym, że partner zataił ważną dla Pani informację, która dla Pani rzutuje na cały związek i Waszą przyszłość, a gdyby rodzice dopytywali, jasno i konkretnie "odesłać" ich do syna (że jest to sprawa, którą muszą wyjaśnić z synem). Warto bowiem myśleć o takich rozwiązaniach, które w razie czego pozwolą obojgu Państwa "wyjść z twarzą", nie spalić mostów, a jednocześnie pozostać w szczerości ze sobą i swoimi uczuciami.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy